Jak zostać kierowcą Bolta w 5 krokach

Cieszymy się, że możemy zatrudniać ludzi i oferować im uczciwe warunki współpracy jako kierowcy renomowanej platformy Bolt. Co jednak musi mieć na uwadze kandydat, który chciałby pracować jako kierowca? Poniżej przedstawiamy kroki, jakie należy podjąć, by z powodzeniem zostać przewoźnikiem.

  • Podstawowe wymagania dotyczą wieku i doświadczenia za kierownicą. Na pracę mogą liczyć osoby, które mają 20 lat lub więcej i są posiadaczami prawa jazdy od ponad 2 lat. Nie proponujemy posady tzw. ‘’świeżakom’’ czyli ludziom, którzy są kierowcami od niedawna z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów i jakość świadczonych usług.
  • Wystarczy wypełnić formularz na stronie partnera formularz i czekać na odpowiedź zwrotną z propozycją dalszego kontaktu i spotkania (także w formie online).
  • Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury, należy skompletować następujące dokumenty: – zaświadczenie o niekaralności – otrzymamy je w dowolnym sądzie okręgowym – badania psychotechniczne – można je odbyć w dowolnej pracowni specjalnej – badania lekarskie na kierowcę taxi – wystarczy się umówić na wizytę do dowolnego lekarza medycyny pracy By uzyskać powyższe dokumenty, nie jest wymagane skierowanie od pracodawcy.
  • Kiedy uda się już skompletować dokumenty, kierowca może już być zarejestrowany w platformie Bolt. Otrzymuje odpowiedni link, gdzie musi uzupełnić swój profil o skany dokumentów, zdjęcie i dane osobiste. W przypadku kierowców z własnymi autami – występujemy do urzędu miasta o wydanie wypisu z licencji oraz nadania numerów bocznych dla samochodu nowego kierowcy(może to potrwać kilka dni, zazwyczaj trwa 1 dzień)
  • Kiedy konto zostanie zaakceptowane, przechodzimy do czynów i wdrażamy pracowników w pracę, robiąc szkolenie z aplikacji i obsługi pasażera. Szkolenia zajmują ok 2-3 godzin i kompletnie przygotowują kierowców do pracy.

Jeśli przeszedłeś całą ścieżkę to szczerze gratuluję! Właśnie zostałeś kierowcą i możesz w zgodzie z własnym rytmem oraz dyspozycyjnością odbywać kursy i zarabiać 🙂

Comments are closed